Jezdecké školy a instruktoři

9. dubna 2011 v 7:06 | Angela |  Jezdectví


Je důležité si vybrat takové jezdecké zařízení, kde jsou koně, instruktoři a vybavení na určité standartní úrovni a kde jsou dodržována zdravotní a bezpečnostní zařízení. Může to znít trochu formálně, ale čím více se toho naučíš, tím víc poznáš smysl tohoto pravidla a dobrý instruktor vám může udělat z výcviku i pěknou zábavu. Jednoduše řečeno, nestojí za to zanedbávat bezpečnost.

Jezdecké školy
Jezdecké školy se výrazn liší, od formálních škol až po turistická a oddychová jezdecká střediska. Můžete si také svůj výcvik zdokonaliit prostřednictvým jezdeckých klubů, jako je např. Pural Riders a Pony Club, které můžou přijmou každého nad 25 let a provozují činnosti po celém světě. Je též účinné prohlédnout si profesionály při práci, a to buď na soutěžích, nebo nvštěvou výukových kurzů a shlédnutím videozáznamů.
To, kde budeš mít jezdecké lekce, bude záviset na místě Tvého bydliště, na typu ježdění na Tvém věku a taky an tom, co Tvé místní středisko může nabídnout. Je toho spousta, co se můžeš naučit například v nějakém jezdeckém turistickém středisku, pokud se ale chceš věnovat jezdectví vážně, pak budeš muset jít někam, kde mají dobrou jízdárnu a další zařízení. Mnoho zemí schválila určitá schémata pro své jezdecké školy.Středisko, které má oficiální akreditaci, bude pravděpodobně dodržovat zásady každodenní bezpečnosti a bude také pravděpodobně pojišěno, což je velice důležité.
Naučit se jezdit znamená též naučit se pečovat o koně, a to můžete dělat jen tam, kde nějací koně jsou. Většina jezdeckých škol nabízí koně a provoz stájí a také jezdecké lekce, a tak se můžeš naučit vše kolem koní. Jezdecké dovednosti a péče o koně spolu jdou rukou v ruce a jejich kombinace se nazývá horsemanship - jezdecké umění, porozumnění koni a přirozenému stylu ježdění.
Instruktoři
Pro ty, co jezdí na soukromých koních, existují různí instruktoři, kteří vyučují na různých místech včetně soukromých zařízení. Někteří instruktoři nabízejí své služny formou reklam v místním tisku či na internetu, zatímco jiní zcela spoléhají na ústní doporučení.
Stejně jako mít uznávanou kfalifikaci či prokazatelné záznamy o výkonnosti, musáí být dobrý instruktor přátelský a musí si rozumět jak s koňmi, tak s lidmi. Někteří instruktoři například mohou být vynikající ve výuce začátčníků, jiní můžou dávat přednost zdokonalování pokročilých jezdců.

Text (c) Angela // web-u-haflinga.blog.cz + ,á kniha ,,Jezdectví"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HorsesGirl HorsesGirl | 9. dubna 2011 v 9:29 | Reagovat

Přečtu si to jindy pač chvátám, ale best dess ;-)

2 Angela Angela | Web | 9. dubna 2011 v 9:47 | Reagovat

[1]: ok, díky

3 Abby <-> Affs ;)  [leschevaux-abby] Abby <-> Affs ;) [leschevaux-abby] | Web | 10. dubna 2011 v 12:52 | Reagovat

Zajímavý článek... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama